لینک های مفید کتاب

خانه لینک های مفید کتاب

 سایت رسمی خانه کتاب

«خانه کتاب» با هدف ارایه اطلاعات در زمینه کتاب‌های منتشر شده در ایران از سال ۱۳۷۲ آغاز به کار کرده است و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب‌ها در سال ۱۳۷۷ تأسیس شده است. مشخصات کتاب‌شناختی تمام کتاب‌هایی که در کشور منتشر می‌شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصویر صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی)، در این پایگاه ثبت می‌گردد و نویسندگان می توانند به راحتی کتاب ثبت شده خود را در قسمت جستجو پیدا کنند.

لیست کتابهای انتشارات شلمچه در خانه کتاب

با استفاده از این لینک نویسندگانی که در انتشارات شلمچه کتاب خود را به چاپ رسانده اند می توانند کتاب خود را در سایت خانه کتاب مشاهده کنند و از طرفی نویسندگانی که در جستجوی ناشر معتبر می باشند می توانند از تعداد کتابهای چاپ شده، مورد تایید بودن این انتشارات، بروز بودن و صحت انجام کار انتشارات شلمچه آگاه شوند.

سایت رسمی شابک

شماره استاندارد بین‌المللی کتاب یا شابک شماره‌ای متشکل از ۱۰ یا ۱۳ رقم که به کتاب‌های منتشرشده منسوب می‌شود و هر شماره منحصر به یک کتاب (یا یک نگارش یا نوع مشخص از آن کتاب) است، اما تجدید چاپ کتاب باعث تغییر شابک نمی‌شود. شابک را در زبان‌هایی که از خط لاتین استفاده می‌کنند با سرواژه ISBN مخفف عبارت انگلیسی (International Standard Book Number) نشان می‌دهند.

سایت رسمی فیپا

فهرستنویسی پیش از انتشار (فیپا) عبارت است از فهرستنویسی توصیفی و تحلیلی کتاب پیش از انتشار و درج آن در صفحه حقوقی یا صفحه شناسنامه همان کتاب.

جستجوی فیپا

پس از اخذ فیپا توسط انتشارات کتاب، نویسندگان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فیپا و صحت ثبت اطلاعات خود می‌توانند از لینک اینترنتی جستجوی فیپا استفاده کنند و در قسمت جستجوی بانک کتابشناسی و سپس قسمت کتاب با وارد کردن شماره کتابشناسی خود، جستجو را انجام دهند.

خبرگزاری کتاب ایران

خبر گزاری کتاب ایران، اولین و تنها خبر گزاری تخصصی کتاب است که فعالیت خود را به طور رسمی از ۲۴ آبان ماه ۱۳۸۵ آغاز کرده است. این خبر گزاری، زیر نظر خانه کتاب که نهادی غیر دولتی وغیر انتفاعی است، فعالیت می‌کند.  هدف از این فعالیت، اطلاع رسانی خبری در حوزه کتاب و کتابخوانی و سایر موضوعات مرتبط نظیر چاپ، نشر و گرافیک است.

جایزه کتاب سال

جایزه کتاب سال در ایران برای اولین بار با هدف تشویق خادمان دانش و فرهنگ ایران در سال ۱۳۳۴ هجری شمسی اهدا شد. از آن سال به بعد، هر ساله طی فراخوانی از تمام نویسندگان، مترجمان و مؤلفان دعوت می‌شود تا پنج نسخه از کتاب خود را که در سال گذشته برای اولین بار و به زبان فارسی منتشر شده است، به نشانی دبیرخانه این جایزه ارسال کنند تا توسط هیأت داوران ارزیابی شود.

جایزه جهانی کتاب سال

با وجود توسعه و تنوع وسایل ارتباط جمعی، کتاب و کتابت، هنوز اصیل‌ترین و ارجمندترین وسیله انتقال فرهنگ و بارزترین نماد شکوفایی و بالندگی فرهنگ شمرده می‌شود و شأن قلم و مرتبت والای کتابت، همچنان مورد اکرام و احترام اولیای امور در اکناف عالم است. به منظور انجام تقدیر از اهل قلم، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۶۲ طرح «کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» و از سال ۱۳۷۲ طرح بزرگ «جایزه جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران» را با هدف شناسایی، گزینش و معرفی آثار برگزیده جهانی و بزرگداشت پدیدآورندگان آنها، در جهت ارتقای سطح دانش و اعتلای فرهنگ مکتوب، بنیان نهاد.

بازار نشر

خانه کتاب در راستای ارائه خدمات به دست اندرکاران حوزه نشر و رونق بخشیدن به صنعت نشر کشور اقدام به راه اندازی سایت «بازار نشر» نموده است. در این سایت تلاش شده بستری مناسب برای تبادل نیازمندی‌های حوزه نشر در اختیار همه دست اندرکاران این حوزه به صورت رایگان قرار گیرد.

جشنواره نقد کتاب

نقد به عنوان خلاقیت و آفرینشگری علمی، در کنار دیگر آفرینش‌های علمی و ادبی قرار دارد و توجه به آن زمینه ساز اعتلا و ارتقای کیفی آثار انتشار یافته است. دبیرخانه جشنواره نقد کتاب در کنار برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و معرفی و تقدیر از فعالان عرصه نقد کتاب، در راستای رونق بخشیدن به فرهنگ نقدنویسی و آموزش مبانی نقد، همچنین پرکردن خلاهای نظری این حوزه، اقدام به برگزاری جلسات و نشستهای نقد و بررسی کتاب می کند.

سرای اهل قلم

سرای اهل قلم مکانی برای برگزاری نشست‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی است که خانه کتاب با مشارکت مراکز و مؤسسات دیگر و با دعوت از صاحب‌نظران و عموم علاقه‌مندان در زمینه‌های موضوعی خاص برگزار می‌کند. روال معمول شامل مراحل تکمیل و ارسال فرم برگزاری نشست از طرف پیشنهاددهنده؛ تشکیل کمیته برگزاری و تدوین برنامه نشست‌ها جهت تأیید؛ و در نهایت تصمیم‌گیری درباره شیوه برگزاری نشست و امور جانبی آن، با هماهنگی مدیریت خانه کتاب و مدیریت سرای اهل قلم است.

صفحه اصلی سایت

سایر لینک های مفید:

سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

خبرگزاری کتاب

خبرگزاری دانشجویان ایران

خبرگزاری مهر

سایت سازمان سنجش و آموزش کشور

سایت دانلود نرم افزار

سایت ماکروسافت

خرید اینترنتی کتاب

ساخت وبلاگ

سایت اطلاعات عمومی و فرهنگی

جستجوی مطالب در ویکی پدیا

گوگل

یاهو